Dítě, které na Petříně napadl bojový pes, je po operaci v umělém spánku

  13:54
Čtyřletý chlapec, kterého ve čtvrtek kolem poledne napadl pes bojového plemene v parku pod Petřínskou rozhlednou, je po operaci v umělém spánku. Policie nezná totožnost majitele psa, stále po něm pátrá.

„Čtyřletý chlapec byl na procházce s matkou pod rozhlednou. Z ničeho nic brutálním způsobem dítě napadl pes bojového plemene, který mu způsobil mnohočetná poranění,“ řekl iDNES.cz mluvčí policie Jan Rybanský.

Na místo vyrazili záchranáři, kteří chlapce v kritickém stavu ošetřili a převezli do motolské nemocnice.

„Do Petřínských sadů jsme vyslali záchranářskou posádku, která byla na místě za velmi krátkou dobu. Chlapec utrpěl velmi vážná poranění, byl v kritickém stavu, ale při vědomí, převezen do motolské nemocnice,“ řekla iDNES.cz mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Chlapec měl poranění v oblasti hlavy, zad a hrudníku. „Zranění byla života ohrožující, chlapec je po operaci a v současné době je v umělém spánku,“ uvedl Rybanský.

Mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková odmítla s ohledem na věk pacienta případ komentovat.

Ve čtvrtek policie vyhlásila pátrání po majiteli psa, který ihned po incidentu z místa utekl. „Zatím další informace zatím nemáme,“ dodal Rybanský. Podezřelý muž je atletické postavy, holohlavý, ve věku mezi 30 až 40 lety.

Autor: