V kauze zmizelých manželů stíhá policie dva muže, jednoho viní z vraždy

  16:50
Kriminalisté zadrželi dvojici mužů, kteří nejspíš stojí za červnovým zmizením manželského páru z pražských Dejvic. Jednoho podezřelého policisté obvinili z vraždy, druhého z podvodu.

Zmizení manželů oznámila rodina v červnu. Policie později vypátrala auto pohřešované dvojice v Maďarsku, interiér vozu byl politý chemikálií.

V případu zmizení dvaasedmdesátileté Marie Drašnarové a sedmapadesátiletého Přemysla Herzána jsou nyní podezřelí dva muži, které zadržela minulý týden zásahová jednotka v Nových Butovicích.

„Jsou to dva čtyřiadvacetiletí muži, kteří se zřejmě snažili podvodným způsobem získat nemovitost, jež byla v majetku pohřešované ženy,“ řekl šéf pražské mordparty Josef Mareš. 

Jeden z podezřelých je podle policie posledním člověkem, který přišel s pohřešovanými do kontaktu. Z důkazů nalezených v domě hledaného páru vyplývá, že se s nimi tento muž potkal 6. června na odpočívadle na 66. kilometru dálnice D1, kde měli domluvenou schůzku. 

Následně byli oba podezřelí spatřeni u auta pohřešované dvojice v Maďarsku poblíž slovinských hranic.

Fotogalerie

Podle zjištění iDNES.cz chtěli obvinění podvodem získat od manželů vilu v Bubenči v hodnotě několika desítek milionů korun.

„Jednoho z mužů jsme obvinili z trestného činu vraždy a je stíhán vazebně, druhý obviněný z podvodu je stíhaný na svobodě,“ dodal Mareš. 

Policisté dosud nepotvrdili, že by byli s jistotou přesvědčeni o tom, že oba pohřešovaní jsou po smrti. Nicméně po domovní prohlídce a po komunikaci s blízkými pohřešovaných mají podezření, že se hledaný pár stal obětí násilného trestného činu.

Vzhledem k tomu že vyšetřování stále pokračuje, odmítli kriminalisté sdělit bližší informace.

Autor: