Tělo z Hvězdy patří pohřešované ženě, hledaný kamarád skočil pod metro

  10:26
Policisté identifikovali mrtvou, kterou našli v pondělí v oboře Hvězda. Je to pohřešovaná čtyřiadvacetiletá Nina H., po které pátrali od pátku. Spolu s ní hledali i čtyřiatřicetiletého Jana P., který podle kriminalistů spáchal v pátek sebevraždu.

„V průběhu včerejšího večera byla potvrzena totožnost nalezené osoby v Oboře Hvězda. V tuto chvíli můžeme potvrdit, že se jedná o čtyřiadvacetiletou pohřešovanou ženu, která zemřela násilnou smrtí,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová. 

Úmrtí pohřešované ženy potvrdila i její sestra na Facebooku. Příspěvek pak krátce po zveřejnění smazala, ale na jejím profilu se začaly objevovat vzkazy vyjadřující upřímnou soustrast.

Žena byla viděna naposledy v pátek u vchodových dveří panelového domu ve Stodůlkách, jak odcházela společně s Janem P. Dokazoval to i kamerový záznam, který policie v rámci pátrání po dvojici zveřejnila.

Není jasné, jakou roli v úmrtí ženy hrál hledaný Jan. Policisté dnes jen potvrdili dřívější dohady médií, podle kterých muž v pátek spáchal sebevraždu skokem pod metro ve stanici Vltavská.

„V současné chvíli kriminalisté nevylučují úzkou souvislost mezi oběma případy. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z násilného trestného činu a na případu stále velmi intenzivně pracují,“ dodala Kropáčová.

Po poledni se kriminalisté vrátili na místo, kde tělo nalezli, aby za lepších světelných podmínek lépe prohledali okolí.

U jednoho z vchodů do obory, poblíž zastávky Vypich, začalo během úterý vznikat pietní místo. Lidé sem nanosili květiny a svíčky.

V rámci vyšetřování případu policisté od pátku prohledávali desítky míst po celé Praze, mimo jiné i část Prokopského údolí, které bylo nedaleko bydliště hledané ženy. 

Policie našla při pátrání po pohřešované dvojici v oboře Hvězda tělo:

Autor: