Neznámý muž, který se vydával za policistu, kontaktoval poškozeného na konci května. Tvrdil, že na základě jeho plné moci kdosi zažádal v bance o půjčku ve výši 400 tisíc korun.
Následně muže kontaktoval další muž, tentokrát údajný pracovník centrální banky, který informace potvrdil a dále uvedl, že jsou rozpracované další žádosti o půjčky u několika bank, popsal Hrdina.
Podvod s falešným hlasováním se šíří Českem, lidé přicházejí o statisíce![]() |
Falešný bankéř mu poté přes videohovor v aplikaci ukázal i svůj falešný průkaz a radil mu, jak má postupovat, aby o peníze nepřišel. Měl půjčku zrušit a sám požádat o 800 tisíc korun, které mu pak předá, a tím se zruší rozjednané úvěry.
Muž začal postupovat podle jeho instrukcí, uvedla policie. Až když měl půjčku předschválenou, tak si uvědomil, že se jedná o podvod, čerpání úvěru nedokončil a žádné peníze nepředal.
Internetoví podvodníci přišli s novým fíglem, v Ústeckém kraji se rychle šíří![]() |
„Místo toho vše nahlásil na policejní služebnu a předal policistům celou konverzaci včetně screenshotu s mužem, který se vydával za pracovníka banky,“ dodal policejní mluvčí.
Kdo by muže na fotografii poznal, má se obrátit na linku 158. Neznámí muži jsou podezřelí z pokusu o podvod, za který jim hrozí až pět let vězení.