Vzejde vítěz zase z Prahy? Podnikatel roku se rozběhl i v metropoli

  13:18
Hledání nového vítěze soutěže EY Podnikatel roku se rozeběhlo i ve Středočeském kraji a hlavním městě Praze, odkud pochází i poslední držitel celostátního prvenství, Josef Průša ze společnosti Prusa Research. Nominace do nového ročníku jsou otevřené do 21. října.

„Praha a Středočeský kraj jsou domovem celé řady nesmírně inspirativních a mezinárodně úspěšných podnikatelských osobností. Mezi ně bezpochyby patří i loňský pražský vítěz Josef Průša, který nakonec získal i celorepublikový titul EY Podnikatel roku 2020,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

„Podobně inspirativní osobnosti hledáme i v letošním roce. Budeme velmi rádi, pokud veřejnost prostřednictvím webu podnikatelroku.cz nominuje podnikatele ze svého okolí, kteří jsou inspirací pro ostatní a svou prací a odhodláním mění svět k lepšímu,“ dodává.

Praha a Středočeský kraj patří mezi nejúspěšnější kraje v historii soutěže. Pochází z nich celkem šest celorepublikových vítězů, z toho tři podnikají ve středních Čechách.

Aby se podnikatel mohl zúčastnit soutěže, musí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem obchodní společnosti a mít rozhodující vliv na její řízení. Jeho firma musí existovat minimálně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců. O vítězi krajských kol i celostátního klání rozhoduje porota složená především z vítězů minulých ročníků. Tentokrát v jejím čele usedne loňský pražský i celostátní přeborník Josef Průša.

Autor: