Srážku dvou aut u Poděbrad nepřežila spolujezdkyně, další jsou zranění

  18:10,  aktualizováno  10. října 11:53
K vážné dopravní nehodě vzlétl vrtulník letecké záchranné služby k Poděbradům. U křižovatky za sjezdem z dálnice D11 se střetly dvě osobní auta. Při nehodě zemřela spolujezdkyně z jednoho auta. Další čtyři lidé jsou zranění a dle mluvčí záchranné služby Petry Homolové mezi nim byly děti.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Na silnici I/38 mezi obcemi Poděbrady a Oseček za sjezdem z dálnice D11 směrem na Hradec Králové se srazila dvě osobní vozidla značky Peugeot a Škoda Scala,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Při nehodě se vážně zranila zhruba šedesátiletá žena, která seděla na místě spolujezdkyně. „Na místě zemřela po probíhající laické resuscitaci žena,“ řekla iDNES.cz mluvčí záchranné služby Petra Homolová. Na místo zamířil koroner.

09.října 2021 v 16:56, příspěvek archivován: 09.října 2021 v 17:39

Zasahujeme u vážné dopravní nehody. Střet dvou automobilů. Na místě 3 posádky ve spolupráci s LZS a @HZS_ScK https://t.co/8IBkZxmW94

Záchranáři ošetřili další čtyři zraněné, mezi nimi vážně zraněnou nezletilou dívku. Tu letecky transportoval vrtulník do motolské nemocnice v Praze. Další zranění byla lehká. Na místo vzlétly původně dva vrtulníky letecké záchranné služby, nicméně jeden z nich byl odvolán. 

Příčinou střetu bylo podle Suchánkové zřejmě nedání přednosti v jízdě.  Policisté se okolnostmi nehody nadále zabývají. Provoz se na silnici podařilo obnovit kolem půl osmé večer.

Autor: