Hádka o ženu skončila v krvi, cizinci za hranice zmizet nestihli

  12:18
V noci na neděli se před jedním ze smíchovských klubů odehrála hádka mezi čtyřmi muži, která vyústila v pobodání dvou z nich nožem. Utrpěli několik bodnořezných zranění, jeden z poškozených byl v ohrožení života. Útočníci z místa utekli, policisté si na ně však během 24 hodin došlápli a zadrželi je.

Spor začal kvůli ženě, se kterou se jeden z mužů před podnikem bavil. Poté se mezi sebou všichni začali hádat, přičemž jeden z cizinců zaútočil na oba poškozené 21 centimetrů dlouhým nožem.

„Poškození vlivem toho utrpěli několik bodnořezných zranění, kdy jeden z nich byl dokonce v ohrožení života,“ popsal incident policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že druhý z útočníků se do incidentu také zapojil, když se snažil nohou kopnout jednoho z mužů do hlavy.

„Zranění muži následně skončili v nemocnici a útočníci z místa utekli,“ doplnil Daněk.

Na případu pracovali kriminalisté z oddělení vražd. Rychle podezřelé cizince ztotožnili a zjistili, že se zřejmě pohybují na Příbramsku. Ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení Příbram venkov pak muže vypátrali a zadrželi. Podezřelí díky tomu nestihli zmizet z České republiky, což měli podle zjištění kriminalistů v plánu. Chtěli odjet do Francie.

Jeden z mužů je momentálně trestně stíhaný pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví a druhý pro trestný čin ublížení na zdraví. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody na dvanáct let, druhému na tři roky.

Autor: