Pobodání dvou lidí v Praze vyšetřuje policie jako pokus o vraždu

  11:52
V pátek policisté informovali o dalším vývoji vyšetřování případu pobodání matky a jejího syna v rodinném domě v Dolních Chabrech v Praze 8. Podle policie šlo o pokus o vraždu. Stále není jasné, zda byl pachatelem čtrnáctiletý chlapec, který byl nalezen zraněný poblíž.

Po pobodání dvou lidí v pražských Dolních Chabrech hledala policie chlapce s tím, že může být ozbrojený. (28.4.20201) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„V souvislosti s tímto případem byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin vraždy ve stádiu pokusu. V případě odsouzení za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

K brutálnímu útoku došlo v noci na středu v Ploskovické ulici. Před půlnocí záchranáři odvezli do nemocnice ženu a jejího syna, které někdo pobodal. 

Krátce na to se na stránkách policie objevilo pátrání po čtrnáctiletém Adamovi B., kterého v noci hledal i vrtulník s termovizí. Policisté ho našli následující den ráno sto metrů od místa činu v zahradní kůlně. Podle informací MF DNES byl bos a zraněný. Kromě několika řezných zranění měl i poraněná žebra. 

Zda byl chlapec pachatelem, nebo další obětí útoku, zatím není jasné. Podle sousedů v domě často přespával.

Zdravotní stav ženy s dítětem ani nalezeného Adama B. nechtěla policie komentovat.

Autor: