Žena spadla do potoka a hlásila, že postrádá dítě. Ukázalo se, že pila

  15:56
Desítky policistů zaměstnal v sobotu výjezd do pražské Uhříněvsi, odkud jim volala poraněná žena s tím, že spadla do potoka a že při tomto pádu ztratila své malé dítě. Ukázalo se, že žena před nehodou požila větší množství alkoholu a žádné dítě s sebou neměla.

„Včera jsme přibližně v půl dvanácté večer převzali od pražských záchranářů oznámení, ve kterém žena tvrdila, že spadla v Uhříněvsi do tamního potoka přičemž se měla zranit na hlavě. Co bylo ale důležitější, měla tvrdit, že přitom ztratila dvou a půlleté dítě, právě v tomto potoce,“ řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Fotogalerie

Na místo proto ihned vyrazili policisté včetně psovodů a v pátrání pomáhali také pražští a středočeští hasiči. Pátrání bylo přibližně po dvou hodinách ukončeno s negativním výsledkem.

Mezitím se žena podrobila orientační dechové zkoušce, která ukázala, že má v dechu přibližně tři promile alkoholu.

„Oznámení této ženy bylo od počátku poměrně nerelevantní, i tak ho ale musíme prověřit. Žena také tvrdila, že než se její dvou a půlleté dítě ztratilo, tak jí mělo ukrást kabelku,“ řekl Hulan.


Výjezd hasičů i policistů na místo byl zbytečný. „Tento planý poplach odčerpal z výkonu služby několik desítek policistů, ale i hasičů,“ dodal Hulan. Žena skončila s tržnou ranou na hlavě v nemocnici. 

V krátké době jde o druhý planý výjezd složek integrovaného záchranného systému.  V sobotu dopoledne přijali záchranáři hlášení o tom, že u obce Miličín na Benešovsku vjel kamion do davu lidí. Na místo vyjeli záchranáři, kteří však na údajném místě nehody žádné zraněné nenašli.

Svědka, který nehodu nahlásil, záchranáři opakovaně kontaktovali, až telefonní
hovor přijal. Operátorovi pak oznámil, že měl jen zlý sen. Případ nyní šetří policisté.

Autor: