Pitbul roztrhal boloňského psíka, sousedé se bojí chodit ven s dětmi

  14:38
V Přezleticích u Prahy napadl osamoceně pobíhající pitbul menšího psa. Sedmašedesátiletá žena utrpěla malou tržnou ránu na prstu, když se svého mazlíčka snažila bránit. Zasáhl pohotový soused a zvířata od sebe oddělil. Malého psa s vážnými zraněními pak převezli na veterinární kliniku.
Pitbul - ilustrační foto

ilustrační snímek | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Majitelka venčila svého boloňského psíka v pondělí kolem poledne, když z přilehlé zahrady na ulici vyběhl pitbulteriér. Během několika okamžiků napadl jejího psa.

Seniorka se s nasazením vlastního zdraví snažila své zvíře chránit a přitom utrpěla drobné zranění na prstech.

Její volání o pomoc přivolalo sousedy, kteří se jí pokusili pomoc. Podle svědků byl pitbul natolik mohutný, že pod ním boloňský psík ani nebyl vidět. Jeden z mužů se pokusil agresivní zvíře odtáhnout za obojek, ale pes ho přetrhl a opět se vrhl na svou oběť.

Pes na Petříně pokousal dítě. Majitele soud poslal na 10 měsíců do vězení

Na druhý pokus se muži podařilo psa chytit pod krkem a pod nohami, aby ho mohl odvláčet pryč. Poté se už pitbul rychle vrátil na zahradu, odkud zaútočil.

Není zatím jasné, jak se dostal ven a zase zpátky. Branka byla zavřená, takže se musel podhrabat, nebo přeskočit plot.

Na místo přijela policie a záchranná služba. Majitelka pitbula si nejdříve nechtěla připustit, že by to její pes udělal, ale následně se rozplakala a prosila, aby ho nemusela utratit.

Potrhaného psa majitelé rychle dostali na veterinární kliniku, ale zraněním podlehl. Majitelka byla otřesená, její psychická újma byla mnohem vyšší než ta fyzická.

Utracení není povinné

Případ policie eviduje jako přestupek proti občanskému soužití. Věc se bude řešit v občanskou právní rovině a nejspíš dojde k vyrovnání peněžitou náhradou za usmrceného psa, uvedla mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Lidé ze sousedství jsou událostí rozrušeni.

„Opravdu se bojíme. Máme malé děti a pořád není jasné, jak se ten pes dostal ven,“ popsala napjatou atmosféru v sousedství jedna z obyvatelek Přezletic.

K utracení pitbula nejspíš nedojde, protože zákon vnímá psa jako věc. Něco jiného by bylo, kdyby pes zaútočil na dospělého člověka nebo na dítě. Pokud je však pes agresivní a útoky se opakují, tak veterinář může utracení doporučit.

30. května 2018

Autor: