Mladíci se na Václavském náměstí porvali kvůli peněžence

  18:32
Skupinka mladých mužů se kvůli peněžence poprala na Václavském náměstí. Ta se poté našla v nedalekém parku, netknutá. Co se skutečně na místě stalo rozklíčovali strážníci až z kamerových záběrů.

Vše začalo tak, že si hlídka strážníků všimla potyčky dvou mužů, kdy jeden druhého udeřil pěstí do obličeje. Jakmile k nim strážníci zamířili, dal se útočník na útěk a na výzvy k zastavení nereagoval. Když ztratil rovnováhu a upadl, skončil v poutech. Po cestě ke služebnímu vozidlu stále kladl aktivní odpor a snažil se z místa utéct.

„Napadený muž poté vypověděl, že nechal na ochozu vstupu do metra peněženku a oslovil druhého muže s tím, jestli ji nevzal. Místo odpovědi dostal ránu pěstí,“ popsala incident mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Peněženku s doklady strážníci u útočícího muže nenašli, on sám popíral, že by ji vzal. Za čtvrt hodiny se ovšem uvedená peněženka našla v Čelakovského sadech a byla předána majiteli, který potvrdil, že se z ní nic neztratilo.

„Operátor městského kamerového systému následně ze záznamu zjistil, že muže hledajícího peněženku napadl jako první jeden ze svědků, kterého zahnal a chvíli pronásledoval další kolemstojící muž. Konflikt ukončil příchod strážníků, ošetření lehkého zranění v obličeji napadený muž nepožadoval,“ popsala mluvčí.

Z rozhodnutí státní policie byla poté celá věc předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Autor: