iDNES.cz

Starostovi Novotnému přišla podezřelá obálka, zasahovali chemici

  18:38,  aktualizováno  22:13
Starosta pražské městské části Praha - Řeporyje Pavel Novotný z ODS ve čtvrtek v podvečer obdržel podezřelou obálku. Informaci iDNES.cz potvrdila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Chemická jednotka společně s hasiči předmět zajistili, policisté vyšetřují okolnosti.

„Na místě zasahuje policie z důvodu oznámení nebezpečného předmětu,“ potvrdila v podvečer Siřišťová.

Podrobnosti zmínil starosta Pavel Novotný. „Otevírali jsme obálky, v jedné z nich byl alobal a vysypal se z ní nějaký prášek,” řekl pro server Novinky.cz. Na dotaz iDNES.cz zatím nereagoval.

Podle informací mluvčího pražských hasičů Martina Kavky na místě zasahovala chemická jednotka a společně s hasiči předmět zajistili. Na místo dorazil i policejní pyrotechnik. Starosta Řeporyjí na svém Twitteru poděkoval policistům a hasičům za jejich výbornou a profesionální práci.

28.května 2020 v 19:28, příspěvek archivován: 28.května 2020 v 20:07

Rád bych poděkoval @PolicieCZ a @HasiciPraha za dnešní, opět výbornou práci. Máme skvělé policii a hasiče, profíci, přitom za ty "prachy"Nesmírně si jejich práce vážím, v posledních době jsem si o tom dost popřemýšlel. Až budu ministr vnitra, reformuju to, ale všechny si nechám.

Novotný je nyní pod policejní ochranou kvůli tomu, že na území městské části nechal umístit pamětní desku vlasovcům, které Rusko považuje za zrádce. Policejní ochranu mají i primátor Zdeněk Hřib a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, které Rusko kritizuje kvůli krokům jejich úřadů. 

Nedávno se objevila zpráva o tom, že do Prahy přijel ruský agent. O příjezdu ruského agenta s jedem ricin napsal týdeník Respekt. Přicestovat měl před několika týdny s diplomatickým pasem. Moskva to dementovala jako novinářskou kachnu. Diplomatův příjezd však potvrdil ministr zahraničí Tomáš Petříček. Zda měl muž jed, ale nechtěl komentovat.

Autor:
zpět na článek