Neznámý žhář zapálil výrobní halu, zkoušel to hned několikrát. Hledá ho policie

  15:34
Pražští kriminalisté pátrají od konce října po žháři, který úmyslně zapálil dřevěné opláštění výrobní haly a část polykarbonátové střechy. Požár opláštění se podařilo přivolané hlídce uhasit, střechu poté uhasil déšť. Podle mluvčí policie Violety Siřišťové hrozí muži až jeden rok za mřížemi.

Neznámý pachatel, který úmyslně zapálil výrobní halu na Praze 9, svým jednáním způsobil škodu za sto tisíc korun. Nyní po něm pražští kriminalisté z Obvodního ředitelství policie Praha III pátrají.

„Důležitým markantem může být jeho oblečení,“ upozorňuje Siřišťová. Bezpečnostní kamery totiž zachytily podezřelého přímo při činu.

Měl na sobě černou bundu a pod ní šedou mikinu s kapucí. Později se svlékl pouze do modré sportovní bundy a odhalil i delší hnědé vlasy.

Od náklaďáku chytila v Jenči u Prahy hala, s ohněm bojovali i hasiči z letiště

V okolí budovy se pohyboval téměř hodinu a snažil se ji zapálit na více místech. Policie nyní vyzývá širokou veřejnost k pomoci při pátrání. Pokud muže poznávají nebo ví, kde by se mohl zdržovat, mají volat na linku 158.

„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení odsouzení hrozí až jeden rok za mřížemi,“ doplnila Siřišťová.

Autor: