Spor o parkování v Dejvicích skončil pěstním soubojem a vypouštěním kol

  13:10
Slovním i pěstním napadáním skončil incident kvůli špatnému parkování, který ve čtvrtek řešili strážníci v pražských Dejvicích. Když zaparkoval sedmdesátiletý řidič své auto v druhé řadě a odešel, zablokoval cestu páru, který potřeboval odjet na letiště. Zatímco muž volal strážníky, žena povolila ventilky předních i zadních kol na blokujícím autě.

Řidič, který svůj vůz nechal nevhodně stát na ulici, odešel do banky. Tamní ostraha ho upozornila, že mu auto někdo poškozuje.

„Když vyšel ven, ihned začala slovní přestřelka,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová. „V okamžiku příjezdu strážníků už byly ve hře pěsti,“ dodala.

Sedmdesátiletý muž si ze souboje odnesl odřeninu pod okem. „Pár zcela popřel, že by jakkoliv s autem manipuloval, jako útočníka naopak označil hříšníka,“ řekla mluvčí.

Špatně parkující řidič navíc po rvačce postrádal brýle. Jeden z přivolaných strážníků si při řešení přestupku všiml, že je přítomná žena upustila na zem a pak se je snažila nenápadně kopnout pod jedno ze zaparkovaných aut. Poškozeny ale nebyly.

„Řidiči, který nevhodně zaparkoval, uložili strážníci pokutu ve výši 200 korun, kterou na místě uhradil. Přestupek proti občanskému soužití budou oznamovat správnímu orgánu,“ uzavřela Seifertová.

Autor: