U kurtů na Ořechovce se staví prosklená klubovna, nové zázemí bude hotové za rok

  14:32
Areál tenisových kurtů na pražském Macharově náměstí dostane novou klubovnu. Moderní prosklená dřevostavba nahradí ošklivé buňky, které v minulosti sloužily jako ubytovna. Proměnu Macharova náměstí připravila Praha 6 po společných debatách s místními obyvateli a spolky. Náklady na realizaci projektu jsou 51 milionů korun.

Část klubovny bude sloužit jako bufet s občerstvením pro sportovce. | foto: Pavel Hnilička Architekti

Nové klubové zázemí by mělo být hotovo zhruba za rok. Objekt následně převezme TJ Tatran Střešovice, který pozemek pod bývalou ubytovnou za účelem rekonstrukce přenechal městské části.

Stavba oficiálně začala ve středu 15. března.

„Nevzhlednou ubytovnu, která byla léta trnem v oku místním, odvezou bagry. Na jejím místě postavíme elegantní klubovnu, která vkusně doplní architektonickou hodnotu zahradního města. Sloužit bude klasické zázemí pro sportoviště, které zde dosud chybělo, tedy nabídne možnost posezení a občerstvení,uvedl na slavnostním zahájení starosta Jakub Stárek (ODS).

Společně s architekty z ateliéru Pavla Hniličky, kteří stavbu navrhli, poklepal základní kámen budoucího objektu.

Ořechovku už nebude hyzdit dřevěná ubytovna, nahradí ji prosklená klubovna

Podoba a provedení objektu byla roky předmětem diskuzí a neshod. Poté, co v roce 2019 definitivně padl ambiciózní nápad předchozího vedení radnice na celkovou rekonstrukci náměstí, se přistoupilo pouze k dílčím úpravám. Ty spočívají primárně v odstranění nepovolené stavby a umístění nové klubovny.

„Buňky byly postavené v roce 1985 na poslední spartakiádu jako ubytovna, ta se od roku 2015 nevyužívá. O doplnění chybějícího zázemí jsme léta usilovali a jsme moc rádi, že se to konečně podaří,“ komentoval zahájení rekonstrukce předseda tenisového klubu a místopředseda TJ Tatran Střešovice Evžen Jaroš.

Petřiny budou mít nové centrální náměstí, nahradí obchodní dům ze 70. let

Návrh jednopatrové budovy se zelenou střechou získal podporu mezi místními. Dřevostavba poskytne díky proskleným stěnám výhled na tenisové kurty i na sousedící ulici. V objektu bude klubovna, technické zázemí a místo pro drobné občerstvení. Přístupná bude i střecha. Podsklepená část bude celá patřit sportovcům, kteří zde najdou šatny i sprchy.

Autor: