Policii neunikl opilý řidič sportovního auta, ani jeho marihuana

  17:08
Zátarasem u Barrandovského mostu skončila honička řidiče sportovního Fordu Mustang s policií. Řidič nejenže policistům neujel, ale při hledání dokladů na sebe dokonce ještě nechtěně prozradil, že v batohu si veze marihuanu.

To, že policisté chtěli v neděli po osmé ráno zastavit výrazně modrý vůz, nebyla náhoda. Na jeho jízdu je totiž již dříve upozornil svědek, kterému se chování vozu na silnici nepozdávalo.

„Operátoři tísňové linky přijali od pozorného řidiče informaci, že ze Středočeského kraje směrem do Prahy jede vozidlo, jehož řidič jede nebezpečně a vypadá, jako by byl opilý,“ informovala policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Na auto policisté narazili v Brněnské ulici. Jelo ve směru do centra. Jenže na jejich znamení k zastavení 32letý řidič opakovaně nereagoval. A začal ujíždět.

„Přejížděl vysokou rychlostí z jednoho jízdního pruhu do druhého a při tom ohrožoval další účastníky silničního provozu. Policisté spolu s dalšími hlídkami vozidlo před Barrandovským mostem ze všech stran zablokovali a tím mu zabránili v další jízdě,“ popsala policejní mluvčí.

Řidič následně nadýchal dvě promile. A navíc když hledal v batohu doklady, policisté si všimli sáčku s usušenou rostlinou. „Zjistili, že to je bezmála pět gramů marihuany,“ dodala Kropáčová.

Policisté řidiče zadrželi pro podezření z trestného činu řízení pod vlivem návykové látky. Za něj mu hrozí až dva roky vězení. 

Autoři: ,