Dvojice na motocyklu ujížděla policii, zastavil ji až náraz do stromu

  10:10
Opilého osmnáctiletého motocyklistu a jeho spolujezdce dopadli policisté v Praze 9. Řidič jel na motorce bez registrační značky, na kterou navíc neměl oprávnění. Při pronásledování motocyklista nezvládl řízení a narazil do stromu, pak se před policisty snažil schovat za plotem rodinného domu.

Policisty z cizinecké policie v pátek kolem páté hodiny ranní zaujali v pražských Klánovicích dva muži na motorce, která nebyla opatřena registrační značkou. Než je hlídka stihla bezpečně zastavit a zkontrolovat, řidič přidal plyn a motorka zmizela v přilehlém lese.

„Do pátrání se po zaznění relace ve vysílačce zapojily všechny dostupné hlídky v okolí a během několika minut se policistům z pohotovostní motorizované jednotky podařilo muže na motorce vypátrat. Řidič však na výzvy k zastavení nereagoval a začal okamžitě ujíždět,“ sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Řetěz přes cestu zavinil smrt motorkáře. Policie zjišťuje, kdo ho tam natáhl

Podle něj pronásledování trvalo několik minut, řidič se přitom snažil setřást policisty v zádech za každou cenu. „Ohrožoval nejen sebe, ale i jeho spolujezdce, který si průběh celé policejní honičky natáčel na svůj mobilní telefon,“ popsal mluvčí.

Jízdu ukončila až dopravní nehoda, kdy řidič motorky nezvládl řízení a narazil do stromu.

Na Kladensku narazil motorkář do auta, život se mu snažili zachránit svědci

„Otřeseného spolujezdce policisté na místě zajistili, ale řidič se nechtěl vzdát a dal se na útěk. Přibližně po pěti stech metrech však byl policisty dopaden ve chvíli, kdy se snažil schovat za plotem u rodinného domu,“ uvedl Hrdina.

Osmnáctiletý řidič měl pozitivní dechovou zkoušku, na řízení motocyklu navíc neměl příslušné řidičské oprávnění. „Kromě chybějící registrační značky měla motorka i vybroušený VIN kód, takže policisté budou zjišťovat i to, jakým způsobem se k ní dostal,“ uzavřel mluvčí.

Autor: