Opilá řidička po nehodě strčila lahev vodky do výstřihu, zamkla vůz a odešla

  11:58
Z ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívaní cizí věci viní pražská policie třiatřicetiletou ženu, která v neděli v ranních hodinách nabourala opilá v ulici Přátelství. Od nehody odešla s lahví alkoholu za výstřihem, policisté ji však cestou dostihli. Ukázalo se, že auto si vzala bez vědomí majitele.

O nehodě informovali policii svědci po deváté hodině ranní na lince 158. Podle jejich oznámení řidička narazila autem do stromu a od nehody odešla. Na místo vyrazila pohotovostní jednotka a hned si všimla ženy kráčející podél vozovky, která odpovídala popisu.

„Už na první pohled bylo zřejmé, že je žena s největší pravděpodobností pod vlivem alkoholu, a navíc měla ve výstřihu za tričkem schovanou lahev vodky,“ uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová. 

Dechová zkouška u ženy ukázala více než 2,5 promile alkoholu. I když žena tvrdila, že je pouze opilá, vyšel jí pozitivní i test na drogy. Hlídka navíc zjistila, že má žena zablokovaný řidičský průkaz.

„Podezřelá policistům stále tvrdila, že řidič od nehody utekl a ona musela vozidlo uzamknout. Jelikož vůz ženě nepatřil, zeptali se jí, kde ho vzala. Na to jim nedokázala odpovědět,“ zmínila mluvčí.

Policisté proto kontaktovali majitele vozu, který jim objasnil, že je žena jeho známá a půjčila si vůz bez jeho vědomí. Ženě nyní hrozí až tříleté vězení.

Autor: