Žena nechala kočárek s plačícím dítětem na náměstí a popíjela v restauraci

  10:22
Osamocený kočárek s plačícím dítětem upoutal o víkendu pozornost hlídky strážníků na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze na Vinohradech. Opilou matku záhy našli v restauraci, kde ženu před hlídkou bránil její partner a další cizí muž. Proti němu museli strážníci zakročit.

Když strážníci vstoupili do restaurace, všiml si jich alkoholem posilněný host, který se je snažil odehnat. K dítěti se následně přihlásila sedící zjevně podnapilá žena.

„Dechové zkoušce se odmítla podrobit a nejprve uvedla, že se nic neděje a tato situace je zcela běžná. Po chvíli začala svého chování litovat a omlouvat se,“ popsala mluvčí městské policie Jiřina Ernestová.

Za ženou přišel její partner, který ji vtáhl zpět do restaurace, a další muž  zatarasil strážníkům cestu s tím, aby rodiče odešli zadním vchodem. Strážníka, který se protáhl do restaurace, začal vytlačovat ven. Hlídka proto použila donucovací prostředky a muž skončil v poutech.

„Po konzultaci s odborem sociálně-právní ochrany dětí byla na místo přivolána babička dítěte, která si 1,5ročního chlapečka převzala. Porušení povinnosti vyplývající z rodičovské výchovy řeší orgán sociálně-právní ochrany dětí, přestupkové chování sedmačtyřicetiletého muže správní orgán,“ doplnila Ernestová.

Autor: