Bez registrace se bude očkovat i na Černém Mostě, o dalším místě se jedná

  16:12
V Praze se v pondělí otevře nové očkovací místo bez registrace, a to v obchodním centru na Černém Mostě. O dalším ministerstvo jedná, řekl portálu iDNES.cz mluvčí resortu zdravotnictví Daniel Köppl. V metropoli už nyní funguje celkem 16 míst, na kterých je možné nechat se naočkovat bez předchozí registrace.

Pokles zájmu o očkování a rapidní zkrácení čekací lhůty ve frontě u očkovacího centra na pražském Chodově. Ve frontě tam okolo sedmé večerní byla ani ne desítka lidí, která byla během pár minut odbavena. (23. srpna 2021) | foto: MAFRA

V provozovnách služeb nebo restauracích se lidé od pondělí musí prokázat dokončeným očkováním nebo potvrzením o prodělání covidu v posledních šesti měsících, což mnoho lidí přimělo nechat se proti koronaviru očkovat.

Největší problémy jsou v posledních týdnech na očkovacích místech bez registrace v obchodním centru Chodov a na hlavním nádraží, kde se obvykle tvoří dlouhé fronty na desítky minut.

Přitom v Praze funguje celkem 16 stanovišť, na kterých je možné nechat se naočkovat bez předchozí registrace. Mezi ně patří například Kongresové centrum na Vyšehradě, FN Královské Vinohrady, Nuselská poliklinika nebo Všeobecná fakultní nemocnice.

Na některých místech jsou přitom pouze minimální čekací doby v řádech minut. Seznam všech pražských očkovacích míst bez nutnosti registrace najdou lidé ZDE, na konci tiskové zprávy magistrátu.

Zároveň je také možné k očkování využít rezervační systém a nečekat vůbec.

„V jednání je otevření ještě jednoho velkého očkovacího centra v Praze,“ řekl ve středu iDNES.cz mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Zřejmě ale nebude v obchodním centru.

Navýšení kapacit všech očkovacích míst na území hlavního města řeší také pražský magistrát.

Strmý nárůst počtu nakažených v metropoli potvrzuje krajská hygienická stanice. Podle jejích dat bylo ještě na začátku listopadu hlášeno kolem 6 tisíc onemocnění, o týden později jich už bylo 7 tisíc a v neděli bylo za uplynulý týden zaznamenáno dokonce téměř 12 tisíc případů na území Prahy. K odhalování nakažených podle hygieny výrazně přispívá také testování na školách.

Autoři: ,