Očkovací autobus stojí v zoo, kousek od lemurů se naočkovaly desítky lidí

  14:48,  aktualizováno  18:28
Od sobotních devíti hodin stojí očkovací autobus v pražské zoo v Troji. Naočkovat se proti onemocnění covid-19 mohou bez registrace lidé starší dvanácti let kousek od pavilonu lemurů, kam je vstup pro návštěvníky právě kvůli koronaviru uzavřen. V sobotu tuto možnost využilo přes 100 lidí, z toho tři desítky dětí. Autobus na místě bude i v neděli.

V pražské ZOO se mohou zájemci očkovat proti covidu bez registrace, o víkendu zde zaparkoval očkovací autobus. (31. července 2021) | foto: MAFRA

„Jsou tu lidé všech věkových kategorií včetně dětí. Starší lidé oceňují, že se mohou nechat naočkovat jednodávkovou vakcínou,“ řekla ČTK pracovnice, která vakcínu aplikuje.

Magistrát odpoledne uvedl, že za sobotní den se do zoo přišlo naočkovat sto lidí, z toho třicet z nich byli děti.

31.července 2021 v 18:07, příspěvek archivován: 31.července 2021 v 18:27

Dnešní očkování proti nemoci Covid-19 v @zoo_praha bylo úspěšné. Naočkováno bylo přes 100 lidí, z toho 30 dětí.

K očkovacímu autobusu se lidé dostanou pouze s platnou vstupenkou do zoo. Stojí u pavilonu lemurů a Vzdělávacího centra kousek od hlavního vchodu.

V dalších dnech autobus bude podle harmonogramu stát na různých místech Náplavky, či ve Stromovce na Olympijském festivalu.

31.července 2021 v 11:14, příspěvek archivován: 31.července 2021 v 12:09

Očkovací autobus vyráží na cestu a první zastávkou je @zoo_praha. Od dnešního rána ho dnes i zítra najdete u Vzdělávacího centra v dolní části areálu. Očkovat se tady může nechat každý, kdo má zájem. K autobusu se dostanete s platnou vstupenkou do ZOO a registrace není třeba. https://t.co/WXiCV2poAK

„Vyrazili jsme s očkovacím autobusem na místa, která jsou frekventovaná nebo kde se konají velké akce. Logicky pražská zoo patří k nejfrekventovanějším místům, když je takto o víkendu hezky,“ řekl v zoo primátor Hřib, který se přijel na místo podívat.

Zájemci o vakcínu si mohou vybrat mezi jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson a dvoudávkovou Pfizer/BioNTech. Na druhou dávku si pak budou moci zajít dle trasy autobusu, na jiné místo bez registrace, nebo se objednají do Kongresového centra. 

Lidé na očkování v autobuse oceňují, že mohou dostat vakcínu bez registrace a čekání nebo také to, že to mají blízko, pokud bydlí v okolí.

Zatím se v autobuse nemohou očkovat nepojištění cizinci, kteří by si dávku platili sami, což na svém Twitteru primátor kritizoval.

30.července 2021 v 12:12, příspěvek archivován: 31.července 2021 v 09:47

Požádal jsem @adamvojtechano, aby nám ministerstvo povolilo očkovat cizince žijící v Praze v našem očkobusu jako samoplátce. Zatím nám @ZdravkoOnline dát povolení nechce. Když ale nepojištění cizinci nebudou proočkovaní, negativně se to podepíše na celkové ochraně populace.

„Chystáme se i do tržnice Sapa, kde bychom rádi očkovali i cizince, kteří nejsou zaregistrovaní v systému veřejného zdravotního pojištění, ale k tomu potřebujeme, aby nám ministerstvo zdravotnictví povolilo očkování takzvaných samoplátců. V tuto chvíli nám ho odmítají vydat, doufám, že se to změní, protože komunita cizinců nemůže zůstat v Praze bez očkování,“ doplnil primátor.

Uvnitř autobusu musí mít každý zakrytá ústa i nos respirátorem třídy FFP2 nebo jinou obdobnou alternativou. Dále je třeba dodržovat rozestupy, dezinfikovat si ruce a řídit se pokyny personálu. Pro registraci na místě je potřeba pouze kartička zdravotní pojišťovny a doklad totožnosti, následně zájemce spolu s lékařem vyplní dotazník k očkování. Děti musí být v doprovodu rodičů.

Autor: