Ochranka supermarketu zbila zloděje, řetězec se s agenturou rozloučil

  18:34
Ochranka supermarketu Billa v Praze-Libni zbila před příjezdem policie přistiženého zloděje. Video z incidentu se objevilo na sociálních sítích, kde zákrok vyvolal silnou kritiku. Billa chování členů ochranky odsoudila a firmě dala výpověď.

Zásah ochranky v supermarketu Billa | foto: Dan Fojtík / Facebook

Incident natočil jeden ze zákazníků při odchodu z obchodu 29. září okolo poledne. Na záznamu, zveřejněném na facebookovém profilu „Karlíňáci a Libeňáci sobě“, jsou vidět dva muži v červeném a modrém triku, kteří u vchodových dveří bijí pěstmi muže ležícího na podlaze. 

Mluvčí společnosti Billa Dana Bratánková potvrdila, že se jednalo o pracovníky ochranky z externí firmy. Seděli na zádech muži, který v obchodě kradl.

„Během rozhovoru se zadrženým byl pracovník ostrahy brutálně napaden pěstí do obličeje. Na napadení pak pracovník agentury bohužel reagoval neadekvátně a zadrženého napadl, namísto aby jej zpacifikoval a vyčkal do příjezdu policie,“ řekla Bratánková.

Zloděje členové ochranky pravděpodobně znali. Podle Bratánkové zadržený muž v červnu napadl nožem jednoho z hlídačů. 

„Oznámení o konfliktu ochranky obchodu s údajným zlodějem jsme přijali a zabýváme se jím. Po příjezdu hlídky na místo nechtěl nikdo z aktérů nic oznamovat, nicméně údajný zloděj byl vyhlášený v celostátním pátrání a skončil na policejním oddělení,“ oznámil mluvčí policie Jan Daněk.

Společnost Billa neadekvátní reakci bezpečnostní služby odsoudila.

„Chtěli bychom ubezpečit všechny naše zákazníky, že toto jednání považuje společnost Billa za neakceptovatelné a na základě těchto skutečností rozvazuje s touto agenturou spolupráci,“ dodala Bratánková.

Autor: