VIDEO: Nejdřív kradl, pak se oháněl obuškem. Hledá se agresor z večerky

  12:50
Do jedné z večerek v pražských Holešovicích přišel zatím neznámý muž s úmyslem krást. Když ho přistihli při činu, odešel a vrátil se s teleskopickým obuškem. Kriminalisté teď po muži, který loni v prosinci napadl v prodejně jiného zákazníka a zbraní mu způsobil krvavé zranění, pátrají.

Událost se odehrála před Vánocemi v obchodě na Ortenově náměstí kolem jedenácté hodiny večer. Policie nyní zveřejnila záznam z kamer.

„Jeden ze zákazníků si všiml, jak neznámý muž bere zboží, které si strká do batohu, a tak ho napomenul. Muž však okamžitě začal útočit, napadl všímavého zákazníka pěstmi a pak z prodejny odešel,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Šest útočníků napadlo a oloupilo muže. Ten skončil se zraněním v nemocnici

Tím však incident neskončil, útočník se totiž do večerky nedlouho poté vrátil s teleskopickým obuškem v ruce.

„Pokračoval v útoku ranami do oblasti hlavy, čímž poškozenému způsobil krvácivé zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření,“ doplnil Hrdina.

Na záběrech z bezpečnostní kamery je agresor dobře poznat, policii se však dosud nepodařilo ho vypátrat. Záznam proto nyní zveřejnila.

„Pokud muže poznáváte, nebo víte, kde by se mohl pohybovat, kontaktujte prosím linku 158,“ vyzývá policejní mluvčí.

Útočníkovi policie přičítá trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví, v případě dopadení a odsouzení mu hrozí až tři roky vězení. Podle Hrdiny ještě budou znalci posuzovat útok železnou tyčí na oblast hlavy. Sazba se pak může zvýšit až na osm let.

Autor: