Mladík si chtěl zkusit plynovou pistoli, vystřelil z auta u zastávky plné lidí

  11:38
Z krátké zbraně si ve čtvrtek odpoledne v pražské Táborské ulici vystřelil osmnáctiletý spolujezdec v autě značky Volkswagen. Zbraň poté namířil směrem k zastávce plné lidí. Vozidlo zastavila projíždějící hlídka strážníků, která zjistila, že jde o plynovou pistoli. Mladík tvrdil, že si zbraň pořídil nedávno a chtěl ji pouze vyzkoušet.

Autohlídka pražských strážníků výstřel uslyšela, když vyjížděla ze služebny v Táborské ulici v Nuslích. Projel kolem ní stříbrný Volkswagen Golf, ve kterém na místě spolujezdce seděl muž s krátkou střelnou zbraní v ruce. Mířil jí směrem k zastávce plné lidí.

„Strážníci auto zastavili a za pomoci namířené střelné zbraně posádku vyzvali, aby vystoupila ven. Ve vozidle se nacházeli tři mladíci, u spolujezdce řidiče vedle sedačky ležela krátká střelná zbraň. Následně bylo zjištěno, že se jedná o plynovku,“ popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Řidič v hledaném autě prorazil zátaras a ohrozil policisty. Odpověděli střelbou

Mladíci ve věku 18, 19 a 20 let přiznali, že další plynovou pistoli mají v přihrádce. Nejmladší z nich si chtěl nově koupenou zbraň pouze vyzkoušet, řekli. Ve chvíli, kdy míjeli tramvajovou a autobusovou zastávku MHD, namířil zbraň k obytným domům a vystřelil.

„Pro podezření ze spáchání trestného činu si případ převzali policisté. Při kontrole vozidla strážníci zjistili, že má obě registrační značky upraveny tak, aby byla znemožněna jejich čitelnost. Na tuto skutečnost dvacetiletého řidiče upozornili a přestupek oznámili,“ sdělila mluvčí s tím, že test na alkohol a drogy byl negativní jak u střelce, tak i řidiče.

Plynové pistole často bývají k nerozeznání od originálních, ale jejich konstrukce není uzpůsobena ke střelbě klasickými náboji. Náboje pro plynové pistole obsahují slzný plyn či pepřovou náplň, čímž mohou po výstřelu člověka paralyzovat. Další možností jsou takzvané slepé náboje, které se požívají například k odstartování závodů.

Autor: