Praha má dvě další odběrová místa pro testy na na nový typ koronaviru

  10:54
Dvě nová odběrová místa pro testy na koronavirus se otvírají v Praze. Od neděle funguje odběrové stanoviště na Vítězném náměstí. Ve středu se otevře drive-in pracoviště u nádrže Džbán. Termín testů je nutné si rezervovat. Odběry provádí soukromá laboratoř pro samoplátce i na účet zdravotní pojišťovny.

V neděli otevřené odběrové pracoviště se nachází na Vítězném náměstí v blízkosti východu z metra u křižovatky ulic Šolínova a Technická. V provozu bude vždy od neděle do čtvrtka od 8:00 do 18:00.

Druhé odběrové místo, které bude v režimu drive-in fungovat od středy, bude otevřeno poblíž vodní nádrže Džbán v ulici Nad Lávkou v areálu parkoviště. V provozu bude každou středu až neděli, vždy od 8:00 do 18:00.

Obě nová místa budou fungovat na základě rezervačního systému. Termín i místo testování si lidé musí zarezervovat na webu firmy GHC Genetics, která v Praze provozuje sedm testovacích míst.

Obě místa budou testovat jak lidi s e-žádankou od lékaře, kterým vyšetření uhradí zdravotní pojišťovna, tak i samoplátce. Tedy ty, kteří si test platí ze své kapsy.

„Standardní PCR test stojí 1 750 korun a jeho výsledek garantujeme do 24 hodin. Pokud chce člověk jen chromatografický test na protilátky, tak ten stojí 700 korun a jeho výsledky jsou do pěti minut,“ popsal mluvčí  GHC Genetics Michal Mikšík.