VIDEO: Lavička na nové zastávce v Praze je hned u země, senioři raději stojí

  16:06
Kuriózní lavičku najdou nově cestující pražské MHD na libeňské zastávce U Kříže. Její deska se nachází pouze 30 centimetrů od země, takže lidé se na ni obávají sednout, aby pak vstali. Zejména senioři proto raději stojí a lavička ztrácí smysl.

Lavička se objevila s výměnou přístřešků na zastávkách. Ty mají mít jednotný vzhled a Prahu vyjdou až na 835 milionů korun. Na problém s příliš nízkou lavičkou, který při tom vznikl, upozornil server TN.cz

„Byl jeden daný prototyp, nyní jak jsou umisťovány do terénu, tak se ukazují některé nedostatky. Za mě to v pořádku samozřejmě není. Společnost, která to instaluje a dodává, nyní již pracuje na řešení,“ řekl k problému radní Jan Chabr.

Podobu nového mobiliáře vybrala Praha v roce 2018 designové soutěži, ve které uspělo studio Olgoj Chorchoj. Porota ocenila zejména designovou čistotu návrhu. Zastávka z tmavě šedého hliníku a dřeva ia zahrnuje i odpadkový koš. Uvnitř části přístřešků je umístěn orientační panel, informující cestující o názvu zastávky, čase či odjezdech.

Celá výměna má být dokončena v polovině příštího roku.

Autor: