Míjel traktor, vřítil se do křižovatky a havaroval. Z auta ho vysvobodili hasiči

  14:12
V obci Černíny u Kutné Hory v pátek odpoledne havaroval řidič osobního auta. Podle svědků vjel „velmi vysokou“ rychlostí do křižovatky, za kterou pak naboural do jiného stojícího auta, jehož posádka ale uvnitř nebyla. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky. Hasiči zaklíněného řidiče z vozu vyprostili a sanitka ho přepravila do nemocnice.

„Hlášení jsme dostali v jednu hodinu odpoledne jako nehodu traktoru a osobního auta, jde nicméně o nehodu dvou osobních aut,“ sdělil iDNES.cz mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Mluvčí záchranky Monika Nováková pak potvrdila, že na místě zasahovali, aby zaklíněného muže vyprostili a poskytli mu pomoc. Pro další vyšetření ho převezli do kolínské nemocnice.

„Už na křižovatce jel pán strašně rychle. V protisměru prý míjel traktor,“ vypověděla svědkyně na místě. Řidič její auto údajně předjel, přičemž o několik sekund později boural.

„S rodinou jsme šli na zmrzlinu,“ vysvětlil majitel vozu značky Škoda, do kterého řidič Volkswagenu naboural. Náraz mu poničil celou zadní část auta.

Obec je průjezdná.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: