Při nehodě nákladních aut na D1 uhynuli dva koně

  10:36,  aktualizováno  15:27
Na 45. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno dopoledne havarovaly dva nákladní vozy. Jeden z nich převážel pět koní, dva z nich nehodu nepřežili. Při nehodě se zranili také dva lidé. Několik hodin byla dálnice průjezdná pouze jedním jízdním pruhem, na místě se tvořily dlouhé kolony.

Na 45. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno havarovala dvě nákladní vozidla. (4. května 2022) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v 8:15. „V jednom z havarovaných nákladních vozů bylo přepravováno pět koní, dva bohužel nepřežili. Na místo jede i Veterinární správa,“ uvedli policisté na Twitteru. Přeživší koně hasiči vyprostili z korby vozu. Následně je veterináři uspali a odvezli z místa.

Z druhého náklaďáku se na komunikaci vysypal písek.

Středočeští záchranáři ošetřili dva zraněné lidi. „Jednu osobu s pohmožděným hrudníkem a druhou s pohmožděnou krční páteří jsme převezli do nemocnice v Benešově,“ informovali.

Na místě byl průjezdný pouze levý jízdní pruh, provoz byl omezen přibližně sedm hodin.Tvořily se tak několikakilometrové kolony.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: