Na Nymbursku řidič naboural do stromu a zemřel. Spolujezdec je zraněný

  15:28
V sobotu dopoledne havaroval mladý řidič nedaleko Kněžic na Nymbursku do stromu. Přes velkou snahu záchranářů se nepodařilo zachránit mu život a zraněním podlehl. Spolujezdec utrpěl zranění.

„V sobotu dopoledne, před 11. hodinou, vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému k havárii osobního vozidla Škoda Fabia, k níž došlo mezi obcemi Kněžice a Dubečno na Nymbursku. Na místo byl vyslán i záchranářský vrtulník,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Dvaadvacetiletý řidič jel se svým osmnáctiletým spolujezdcem po účelové asfaltové komunikaci a havaroval při nárazu do stromu.

Nabourané vozidlo nalezli náhodní kolemjdoucí, z nichž jeden byl zdravotník, který ihned kontaktoval tísňovou linku 112 a poté společně mladíky vytáhli z auta ven a započali resuscitaci. 

Posléze přijela na místo hlídka z obvodního oddělení Městec Králové, která vystřídala osoby v resuscitaci. 

„Policisté použili navíc přístroj AED, kdy přístroj doporučil výboj, avšak bohužel se u mladého řidiče nepodařilo obnovit životní funkce. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby už musel lékař u dvaadvacetiletého mladíka konstatovat smrt. Jeho o čtyři roky mladšího spolujezdce, který utrpěl středně těžká zranění, transportoval vrtulník do královéhradecké nemocnice,“ sdělila Richterová.

Okolnostmi a příčinou havárie se zabývají nymburští kriminalisté, kteří u řidiče nařídili soudní pitvu. Místo nehody zadokumentoval policejní dron.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: