Těmi dveřmi ne, odmítl muž po nehodě vystoupit z tramvaje. Strážník ho vyvedl

  13:06
Pozdvižení způsobil v pražské tramvaji krátce po jejím střetu s vozem jeden z cestujících. Odmítal totiž vystoupit kvůli tomu, že nebyly otevřené jím preferované dveře. Strážníky, kteří se mu situaci snažili vysvětlit, urážel. Nakonec ho museli vyvést.

Nehoda se stala 25. června večer v Modřanech. „Po srážce osobního vozidla s tramvají v Modřanské ulici, která se obešla bez zranění, zůstal v tramvaji sedět 70letý cestující. Trval na tom, že vystoupí pouze nejbližšími dveřmi,“ uvedla pražská městská policie na Facebooku.

I přes vysvětlení přítomných strážníků, že jím preferovanými dveřmi nelze z bezpečnostních důvodů vystoupit, muž stále odmítal tramvaj opustit, strážníky také urážel. „Pan řidič odpovídá za bezpečnost cestujících v tramvaji, a tím pádem vám neotevře dveře do vozovky. Kdežto tamty přední dveře jsou už na peronu,“ vysvětloval muži strážník.

Opilí Němci se koupali v plzeňské kašně. Lili do ní pivo, masírovali si záda

Poté, co cestující opakovaně neuposlechl výzvu k vystoupení, ho museli strážníci vyvést ven. I poté si muž stěžoval na práci městské policie a tvrdil, že má zdravotní obtíže. „Vy jste mi ublížil,“ vyčítal strážníkovi.

„Po vyvedení z tramvaje si začal stěžovat na bolest kyčle a žeber, lehl si na zem a žádal přivolání záchranné služby a státní policie,“ popsali strážníci. Muž však po příjezdu zdravotníků ošetření odmítl. „Já jenom chci, abyste provedl záznam, že mi tenhle člověk ublížil,“ vysvětloval cestující záchranáři.

„Nakonec si své nebezpečné chování uvědomil, proto byl přestupek vyřešen domluvou,“ doplnila městská policie.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: