Žena vjela automobilem do vchodu supermarketu, spletla si brzdu s plynem

  18:02
Středočeští hasiči v úterý odpoledne zasahovali v Šestajovicích nedaleko Prahy, kde osobní vozidlo vjelo do vchodu supermarketu. Událost se obešla bez zranění. Mluvčí policie Barbora Schneeweissová uvedla, že si řidička spletla brzdu s plynem.

V Šestajovicích nedaleko Prahy vjelo osobní vozidlo do vchodu supermarketu. (16. května 2023) | foto: HZS Středočeského kraje

Hasiči a policisté přijeli na místo kolem 15. hodiny. „Dvaapadesátiletá žena řídila Volkswagen Passat a vjela s ním do vchodu supermarketu Billa. U řidičky jsme ihned provedli dechovou zkouška na alkohol, která byla negativní,“ uvedla Schneeweissová s tím, že řidička byla cizí národnosti.

„Žena nám řekla, že si spletla plyn s brzdou. Podrobnosti nehody stále vyšetřujeme,“ doplnila mluvčí.

Hasiči auto vytlačili na přilehlé parkoviště a pak páskou označili nebezpečný prostor u zničených vstupních dveří do budovy, u kterých byly na obou stranách poškozeny i pevné skleněné výplně.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: