Nehoda auta s dodávkou na dvě hodiny zablokovala Pražský okruh u Slivence

  13:42,  aktualizováno  15:57
Nehoda osobního auta a dodávky zablokovala po sobotním poledni Pražský okruh v oblasti Slivence. Řidiče havarované dodávky museli vyprostit hasiči. Na vozovku přistával vrtulník, silnice byla v místě střetu zhruba dvě a půl hodiny uzavřená.

Nehoda zastavila provoz na 15. kilometru Pražského okruhu. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve směru od ruzyňského letiště k dálnici D1.

„Pražští policisté spolu s dalšími složkami IZS zasahovali u dopravní nehody osobního auta a dodávky na 15,5 km dálnice D0. V místě kompletně uzavřeli komunikaci z důvodu přistání vrtulníku záchranné služby,“ uvedli pražští policisté na síti X.

Zraněným, pro kterého přiletěl vrtulník, byl šofér dodávky, která po srážce skončila ve středových svodidlech. „V péči jsme měli muže, kterého jsme po stabilizaci vitálních funkcí a odpovídající farmakoterapii transportovali do traumacentra,“ doplnili na sociální síti pražští záchranáři.

S lehčím zraněním převezli záchranáři do nemocnice také řidičku osobního vozu. Provoz na okruhu se podařilo obnovit přibližně v 15:30, tedy zhruba dvě a půl hodiny od nehody.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: