Po čelním střetu se u Votic zranilo pět lidí, pro jednu ženu musel vrtulník

  12:48,  aktualizováno  13:54
Před půl dvanáctou se nedaleko obce Votice na silnici první třídy číslo 3 čelně srazila dvě osobní auta. Po střetu začalo jedno z nich hořet. Zranilo se pět lidí, pro jednu ženu musel přiletět vrtulník.

„Hlášení o nehodě jsme dostali před půl dvanáctou od záchranné služby. Stala se na 31. kilometru silnice I/3 u obce Votice,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Po nehodě začalo jedno z vozidel hořet, na místě tedy zasahují kromě policistů a záchranářů také hasiči. „Silnici jsme kvůli zásahu museli obousměrně uzavřít a řidiči jezdili objízdnou trasou přes obce Olbramovice a Veselka,“ sdělila Suchánková. Nyní je na místě kyvadlový provoz.

Zranilo se celkem pět lidí, pro jednu ženu musel přiletět vrtulník. „Dva lidé byli s lehkým zraněním transportování do nemocnice v Benešově, stejně jako osoba s pohmožděným hrudníkem. Další osoba utrpěla zranění hrudníku a dolních končetin a tu vrtulník transportoval do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Jeden člověk podepsal negativní reverz a zůstal na místě,“ uvedla mluvčí záchranky Monika Nováková.

Policisté budou nehodu a její příčiny vyšetřovat a s jejím zaměřením jim pomůže i dron.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: