Nehoda zablokovala silnici na Nymbursku, řidič nedal přednost kamionu

  16:02
Tragická dopravní nehoda uzavřela silnici 1/32 u Dymokur na Nymbursku. Řidič osobního vozidla nedal přednost kamionu, když vyjížděl z vedlejší na hlavní silnici. Na místě zemřel. Žena, která jela s ním, musela být letecky transportována do nemocnice. Řidič kamionu vyvázl bez zranění.

„V dopoledních hodinách došlo u obce Dymokury na Nymbursku k dopravní nehodě. Řidič osobního vozidla značky Peugeot nedal přednost v jízdě, když se z vedlejší silnice napojoval na hlavní. Střetl se s kamionem jedoucím po hlavní silnici. Řidič osobního vozidla zraněním na místě podlehl,“ potvrdila policejní mluvčí Petra Potočná. 

Dodala, že v osobním vozidle byla také žena, která byla letecky transportována do nemocnice v Praze.

„Žena utrpěla úraz páteře a dolní končetiny, byla převezena na ortopedické oddělení vinohradské nemocnice,“ upřesnila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Podle policie vyvázl řidič kamionu bez zranění, provedená dechová zkouška byla negativní. Další okolnosti nehody se prošetřují.

Na místě museli zasahovat i hasiči. „Po příjezdu na místo hasiči museli vyprostit dvě zaklíněné osoby v osobním vozidle. Jedna osoba byla letecky transportována do nemocnice, u druhé byla konstatována zranění neslučitelná se životem,“ doplnila pro iDNES mluvčí HZS Středočeského kraje Tereza Fliegerová s tím, že silnice 1/32 byla po celou dobu zásahu obousměrně uzavřena přes dvě hodiny.

Nehoda se stala na silnici 1/32 u Dymokur na Nymbursku.

Nehoda se stala na silnici 1/32 u Dymokur na Nymbursku.

Autor: