Řidič tahače ignoroval značky a zasekl se v podjezdu, vyprošťovali ho osm hodin

  15:30
Řidič nákladního vozu vjel v úterý odpoledne do podjezdu v Konopišťské ulici v Benešově. Tahač byl však příliš vysoký a pod nízkým mostem se zasekl. Vozidlo se podařilo vyprostit až v nočních hodinách. Dechová zkouška řidiče byla negativní, uvedla policie.

V Benešově se zasekl nákladní vůz v podjezdu (4. května 2024) | foto: Policie ČR

K incidentu došlo v úterý kolem půl šesté večer. Šestačtyřicetiletý cizinec, který jel ve směru na Konopiště, nerespektoval dopravní značení zakazující vjezd vozů nad 3,4 metru. Pod mostní konstrukcí se s kolosem zaklínil a poškodil si návěs.

„Po dobu odklízení a vyprošťování nákladního vozidla byla komunikace uzavřena, a to na více jak osm hodin,“ uvedla tisková mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová. Vozidlo se podařilo vyprostit okolo druhé hodiny v noci.

Nepozorný řidič spáchal přestupek. „Věc jsme předali k dořešení správnímu orgánu,“ doplnila redakci iDNES.cz Schneeweissová.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: