Traktor, který vezl kapry, se převrátil. Na silnici skončily dvě tuny ryb

  16:34
V Rakovníku se převrátil traktor, který vezl přes dvě tuny živých kaprů. Ti se po nehodě vysypali po celé šířce komunikace až do vzdálenosti několika desítek metrů.

V Rakovníku se převrátil traktor, který vezl přes dvě tuny živých kaprů. Ti se po nehodě vysypali po celé šířce komunikace až do vzdálenosti několika desítek metrů. | foto: HZS Středočeského kraje

Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Rakovník se čtyřmi zásahovými vozidly. „Hasiči byli na místě za dvě minuty od výjezdu ze stanice. Velitel zásahu provedeným průzkumem potvrdil prvotní informace a upřesnil, že na vozovce leží přes dvě tuny ryb,“ informoval tiskový mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Fotogalerie

Řidič traktoru utrpěl lehčí zranění, které mu ošetřila přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby. Potom byl traktorista převezen k dalšímu vyšetření do rakovnické nemocnice. 

Silnice byla zavřená

„Hasiči dále provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a pomohli rybářům s posbíráním ryb do náhradních kádí s vodou. Po otočení soupravy na kola a naložení na odtah rakovnická jednotka opláchla vozovku a vrátila se na stanici,“ řekl Svoboda.

Po dobu zásahu bylo místo nehody zcela uzavřeno. Uvolnit křižovatku se podařilo asi patnáct minut po třinácté hodině. Příčinu nehody vyšetřuje rakovnická dopravní policie.

Autor: