Kurýra srazil jeho vlastní vůz, pod autem ho našel prozíravý zákazník

  16:56,  aktualizováno  17:32
Vážná nehoda se stala po poledni v Červených Pečkách na Kolínsku. Kurýra přepravní služby tam srazil jeho vlastní vůz. Záchranáři museli vážně zraněného muže oživovat, vrtulník ho pak přepravil do nemocnice. Případ vyšetřuje policie.

Jednapadesátiletý muž, který rozvážel balíky, podle vyjádření policie vystoupil z vozu a šel do nákladového prostoru pro zboží. V tu chvíli se ale dodávka ze zatím nezjištěných důvodů sama rozjela a muže srazila. Šofér utrpěl vážná zranění.

Podle informací z místa řidič před nehodou předal balík do rodinného domu a chystal se odjet. Když se pohyboval kolem vozu, dodávka se rozjela a srazila ho. Muž, který od kurýra balík přebíral, si asi po deseti minutách všiml, že dodávka přepravní služby ještě neodjela, a tak se šel podívat, co se děje. V tu chvíli našel těžce zraněného řidiče pod autem a zavolal záchrannou službu.

Co přesně se na místě stalo a další okolnosti nehody objasní až další vyšetřování. „Policisté také zjišťují, zda šlo o technickou závadu, nebo chybu řidiče,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Záchranáři muže poměrně dlouho resuscitovali. Pak se podařilo stav zraněného stabilizovat, zdravotníci mu zajistili dýchací cesty a muže ve vážném stavu letecky dopravili do nemocnice.

„Muž s mnohačetnými zraněními byl transportován do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Petra Homolová. 

Červené Pečky

Červené Pečky

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: