U Smečna jsou po nehodě aut dva mrtví, na D7 museli dva zraněné vystříhat

  16:46,  aktualizováno  21:31
Vážná nehoda dvou aut poblíž Středokluk u Prahy odpoledne uzavřela dálnici D7 ve směru na Slaný. Hasiči museli dva lidi vyprošťovat a následně pro ně přiletěl vrtulník. Jednoho člověka odvezla sanitka. Střet dvou aut řešili záchranáři také u nedalekého Smečna, kde si nehoda vyžádala dva mrtvé.

Nehoda se stala krátce po 15. hodině na 6. kilometru. „Jde o nehodu dvou vozidel, jedno skončilo na střeše. Pomocí hydraulického zařízení jsme vyprošťovali dvě osoby,“ sdělil mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel s tím, že na místo přijeli i hasiči z Letiště Václava Havla.

Zdravotníci ošetřovali celkem tři zraněné, z toho dva měli těžká poranění. Záchranáři je jednotlivě přepravili vrtulníkem do motolské nemocnice.

„Jedna osoba utrpěla lehká zranění s otřesem mozku. Po prvotním ošetření byla převezena sanitkou do nemocnice,“ sdělil mluvčí středočeských záchranářů Petr Mach.

Dálnici se podařilo plně zprůjezdnit po 21. hodině, informovala Policie ČR.

Čelní střet u Smečna

Vážná dopravní nehoda se ve čtvrtek stala i u nedalekého Smečna, kde se srazila čelně dvě osobní auta. Posádka jednoho z nich střet nepřežila. 

„Příčiny nehody policisté prošetřují,“ řekla mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

„Při nehodě zahynuli v jednom voze muž a žena staršího věku. Ve druhém voze utrpěla jedna osoba lehké zranění kolene, se kterým byla převezena do kladenské nemocnice,“ doplnil pak mluvčí středočeských záchranářů Petr Mach. 

Červená značka označuje nehodu na D7, modrá střet u Smečna.

Červená značka označuje nehodu na D7, modrá střet u Smečna.

Autoři: ,