Auto se vyřítilo ze silnice D4, rozmačkalo jiné stojící na odpočívadle

  14:10,  aktualizováno  15:25
Velké štěstí měla řidička, která v sobotu odpoledne zastavila na odpočívadle nedaleko vysílače Cukrák. Na její prázdný odstavený vůz dopadlo jiné auto, které přiletělo ze silnice D4. Dva lidé se při nehodě vážně zranili, silnice byla více než hodinu v jednom směru uzavřena.

Nehoda dvou aut se stala v sobotu po 13. hodině na sedmém kilometru silnice D4, která je od obce Jíloviště v Praze-západ dál na jih vedena jako dálnice. 

„Jedenasedmdesátiletý řidič najel na svodidla, to jeho vůz katapultovalo do vzduchu. Auto následně narazilo do dalšího vozu odstaveného na odpočívadle,“ popsala policejní mluvčí Markéta Johnová s tím, že obě vozidla byla značky Škoda Octavia.

Reportér z místa upřesnil, že odstavené auto na odpočívadle bylo v době nehody prázdné. Jeho řidička ale byla poblíž.

Ve voze, který vyletěl z dálnice, cestovali dva lidé. „Utrpěli vážná mnohočetná poranění. Při intenzivní lékařské péči byli transportováni do pražských nemocnic,“ sdělila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Spolujezdkyni přepravil do nemocnice vrtulník, řidiče sanitka.

Kvůli nehodě byla silnice ve směru na Příbram více než hodinu uzavřena. Ve 14:40 již byla silnice zcela průjezdná a rozjížděla se kolona, jež kolem 14. hodiny sahala až k Lahovickému mostu.

Autoři: ,