Čtyřkolkář bez přilby se v poli srazil s mladistvým bez řidičáku ve felicii

  10:48
V polích na Berounsku se srazila čtyřkolka s autem. Obě vozidla řídili mladí řidiči a oba porušili předpisy. Čtyřkolkáře a jeho nezletilého spolujezdce záchranáři odvezli do nemocnice.

ilustrační snímek | foto: Jan Altnerpro iDNES.cz

Nehoda se stala ve středu na polní cestě ve směru na obec Hýskov.

„Devatenáctiletý řidič čtyřkolky jedoucí po polní cestě se nechoval ohleduplně a při najíždění na polní cestu z louky zkřížil jízdní dráhu osobnímu vozidlu Škoda Felicia, za jehož volant usedl teprve sedmnáctiletý mladík,“ popsala nehodu mluvčí berounské policie Michaela Nováková.

Při střetu řidič čtyřkolky i jeho sedmnáctiletý spolujezdec spadli na zem. Nikdo z nich neměl přilbu a oba bylo nutné přepravit do nemocnice.

„Starší mladík utrpěl odřeniny na obličeji a po ošetření na místě byl letecky převezen do motolské nemocnice. Nezletilý mladík měl odřeniny v obličeji a zhmožděnou dolní končetinu. Po nezbytné péči byl také převezen do nemocnice,“ řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Policisté zjistili, že se několika přestupků dopustil také řidič auta a jeho sedmnáctiletý spolujezdec.

„Nebyli při jízdě připoutáni, vozidlo bylo ve velmi špatném technickém stavu, nemělo platnou technickou kontrolu a sjednané povinné pojištění a sedmnáctiletý šofér samozřejmě nevlastní řidičské oprávnění,“ doplnila Nováková.

Dechová zkouška dopadla u obou mladíků s negativním výsledkem. Škodu policie vyčíslila na 105 tisíc korun.

Autor: