U Chýnice nedaleko Prahy se čelně střetla dvě auta, zranilo se i dítě

  17:32
Čtyři zraněné včetně devítiletého dítěte si vyžádala nedělní nehoda u Chýnice v okrese Praha-západ. Ačkoliv následky vypadaly hrozivě a účastníky museli vystříhávat z aut hasiči, jejich zranění by neměla být vážná.

Auta se střetla čelně v neděli kolem 10. hodiny na silnici mezí obcemi Chýnice a Kuchař v Praze-západ. 

„Řidič octavie ročník 1968 vjel do protisměru, kde se střetl s chevroletem, ve kterém jela tříčlenná posádka, řidič ročník 1980, spolujezdkyně stejného ročníku a spolujezdec ročník 2011,“ uvedla mluvčí středočeské policie Jana Šteinerová.

Podle ní všichni čtyři účastníci nehody utrpěli zranění lehčího charakteru a sanitky je převezly do pražských nemocnic.

Přitom původně vypadaly následky nehody mnohem vážněji. Hasiči museli účastníky nehody z aut vystříhávat, lékař volal na místo záchranářský vrtulník, ten ale nakonec odletěl prázdný.

„Na místě byla téměř ihned jednotka hasičů z Řevnic, protože shodou okolností byla poblíž na jiném zásahu. Provedli jsme vyproštění osob, poskytli první pomoc, než přijela zdravotnická záchranná služba,“ popsal mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Policie kvůli odklízením následků nehody a vyšetřování na dvě hodiny místo uzavřela. „Příčinu vyšetřujeme. Alkohol nebyl ani u jednoho řidiče zjištěn,“ dodala Šteinerová.

Autoři: ,