Mladík nestihl předjet kamion. Čelně se střel s protijedoucím autem

  17:56
Během čtvrtečního dopoledne se na Kladensku čelně srazily dva osobní automobily. Jeden z řidičů předjížděl přes plnou čáru a nestihl se zařadit zpět. Oba řidiči utrpěli vážná zranění. Na místo byl povolán vrtulník.

Během čtvrtečního dopoledne se na Kladensku čelně srazila dvě osobní auta. Jeden z řidičů předjížděl přes plnou čáru a nestihl se zařadit zpět. Oba řidiči utrpěli vážná zranění. (30. července 2020) | foto: HZS Středočeského kraje

Nehoda se stala kolem půl jedenácté dopoledne na silnici I/16 u obce Tuřany.

„Třiadvacetiletý řidič předjížděl kamion přes plnou čáru a nestačil se zařadit, následně se střetl s protijedoucím automobilem, který řídil 53letý muž,“ řekla iDNES.cz mluvčí policie Petra Potočná.

„Silnice byla po nehodě kompletně uzavřena, k obnovení provozu došlo krátce po půl druhé odpoledne,“ doplnila.

Hasiči na místo vyslali profesionální jednotky ze stanic Slaný a Stochov.

„Po příjezdu první jednotky bylo potvrzeno, že se čelně srazila dvě osobní vozidla a v každém z nich se nachází zaklíněný řidič. Hasiči ihned zahájili záchranné práce za použití hydraulických vyprošťovacích nástrojů,“ sdělil k okolnostem nehody mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Po vyproštění a úspěšné resuscitaci prvního řidiče transportoval pacienta s těžkým poraněním do jedné z pražských nemocnic vrtulník, který byl na místo nehody přivolán. „Utrpěl vážná mnohočetná poranění včetně poranění hlavy. Byl převezen do vojenské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Druhý účastník nehody byl převezen k dalšímu ošetření sanitním vozem. „Ten utrpěl oboustranné mnohočetné zlomeniny dolních končetin a po zajištění a zafixování byl odvezen do Motola,“ doplnila mluvčí.

Autor: