Kamion najel do lidí, mobilizoval muž záchranáře. Pak se vymlouval na sen

  13:10
V sobotu dopoledne přijali záchranáři hlášení o tom, že u obce Miličín na Benešovsku vjel kamion do davu lidí. Na místo vyjeli záchranáři, kteří však na údajném místě nehody žádné zraněné nenašli.

ilustrační snímek | foto: HZS Jihomoravského kraje

„Operační středisko dopoledne přijalo informaci o tom, že u Miličína na Benešovsku došlo k dopravní nehodě, při které vjel kamion do davu lidí. Dle informací od „projíždějícího řidiče“ měli být zraněni dva lidé, ale předpokládalo se, že zraněných bude víc,“ informovala mluvčí záchranky  Petra Effenbergerová.

Na místo vyjely všechny složky záchranářů. Středočeská záchranka vyslala dvě pozemní posádky, v pohotovosti byl i vrtulník pražské letecké služby.

„Na místě, kde mělo k neštěstí dojít, nebylo nic - žádná dopravní nehoda,
žádní zranění, jen zmatení záchranáři na naprosto marném výjezdu,“ sdělila  Petra Effenbergerová.

Svědka, který nehodu nahlásil, záchranáři opakovaně kontaktovali, až telefonní hovor přijal. Operátorovi pak oznámil, že měl jen zlý sen.

Případ nyní šetří Policie České republiky. „Po hlášení na tísňovou linku vyjeli policisté na místo a zjistili, že se nahlášená událost nezakládá na pravdě. Nyní prověřujeme, kdo tísňovou linku zneužil,“ řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

Autor: