Dvě auta se střetla na silnici u Benešova, řidič dodávky nadýchal tři promile

  17:12
Na silnici mezi obcemi Nespeky a Poříčí nad Sázavou na Benešovsku se srazila dodávka s osobním autem. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému. Podle mluvčí středočeských záchranářů Moniky Novákové je celkem pět zraněných, které odvezli do nemocnice v Benešově.

„Na místě jsme ošetřili jednoho zraněného muže, který měl pohmožděnou kyčel. Byl při vědomí, po ošetření jsme ho převezli do nemocnice. Z druhého auta jsme nakonec ještě ošetřili tři děti a jednoho dospělého. Děti bez viditelných zranění vezeme k dalšímu vyšetření do nemocnice v Benešově a jednoho dospělého rovněž k dovyšetření do nemocnice v Benešově,“ dodala Nováková.

Policie také oznámila, že provedla u řidiče dodávky dechovou zkoušku, při které nadýchal 3,13 promile alkoholu.

„Zasahujeme u nehody dodávky a dvou aut u Nespek. Odklidili jsme uniklé pohonné kapaliny a zraněné předali do péče záchranářů,“ řekl mluvčí hasičů Tomáš Bakalář a dodal, že častečná uzavírka potrvá přibližně do půl šesté večer.

Podle informací iDNES.cz se v místě utvořila kolona dlouhé téměř jeden kilometr.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: