Řidička převrátila auto do strouhy, pro podchlazené batole letěl vrtulník

  11:16
Řidička, která vezla dvě malé děti, havarovala ráno na Benešovsku. Podle policie nepřizpůsobila rychlost jízdy, dostala smyk a auto převrátila do strouhy potoka. Jedno batole záchranáři transportovali vrtulníkem do nemocnice. Druhé dítě a matka utrpěly lehčí zranění.

Auto s matkou a dvěma dětmi skončilo ve strouze potoka na střeše. Jedno z dětí muselo být letecky transportováno do nemocnice. (8. 12. 2021) | foto: Twitter HZS ScK

K nehodě vyjeli benešovští hasiči před osmou hodinou ranní. Na silnici mezi Benešovem a Struhařovem našli auto převrácené ve strouze potoka.

Podle policie dostala šestatřicetiletá řidička smyk a havarovala do příkopu. V autě cestovala spolu se svými dětmi ve věku dva a čtyři roky.

Auto s matkou a dvěma dětmi skončilo ve strouze potoka na střeše. Jedno z dětí muselo být letecky transportováno do nemocnice. (8. 12. 2021)

„Příčinou nehody je pravděpodobně nepřizpůsobení rychlosti jízdy,“ řekla mluvčí středočeských policistů Vlasta Suchánková.

„Tři osoby se podařilo dostat ven z vozidla ještě před příjezdem hasičů a následně skončily v péči záchranářů,“ informovali středočeští hasiči na Twitteru. 

Podle mluvčí policie byly děti po nehodě zmáčené vodou ze strouhy. Podchlazené dvouleté dítě museli záchranáři letecky transportovat do motolské nemocnice.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

„Druhé dítě převezly naše posádky společně s matkou do nemocnice v Benešově. Oba mají jen lehčí zranění,“ napsala krajská záchranná služba na Twitteru.

Škoda na automobilu byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.

Autor: