Žena rozmisťovala návnady s hřebíky, vadily jí psí exkrementy

  13:04
Ze sociálních sítí se policisté začátkem března dozvěděli o nebezpečných návnadách na psy, které ležely ve veřejném prostoru mezi bytovými domy v obci Milín na Příbramsku. Policisté po čtyřech dnech zjistili, že návnady nastražila sedmašedesátiletá žena. Ta se hájila, že uzeninami s hřebíky jen upozorňovala na exkrementy, které majitelé psů řádně neuklízí.

Nebezpečné návnady na psy, které ve veřejném prostoru mezi bytovými domy v Milíně kladla sedmašedesátiletá žena. (8. března 2023) | foto: PČR

„Případ nikdo policistům neoznámil. Začali se celou záležitostí zabývat sami poté, co začátkem března zaznamenali příspěvek na sociálních sítích,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Podle ní autor příspěvku narazil se svým psem na návnadu v podobě uzeniny se zapíchanými špendlíky, proto vyzýval i ostatní majitele psů k obezřetnosti.

Liberecké pejskaře vystrašily podezřelé návnady, policie řeší tři případy

„Zcela oprávněně vyvolal tento příspěvek na sociálních sítích mezi pejskaři nejen rozhořčení, ale také strach z možného ohrožení jejich psů,“ sdělila mluvčí.

Příbramští policisté začali prověřovat veřejné prostranství mezi tamními bytovými domy, kde autor původního příspěvku návnadu našel. Ve stejný den a poté o dva dny později zde nalezli další dvě nebezpečné návnady.

V Jindřichově Hradci někdo nastražil na psy návnady s hydroxidem sodným

„Díky nastaveným opatřením, ale současně i spoluprací s místními občany, se jim podařilo zjistit, že nebezpečné návnady zde umísťovala sedmašedesátiletá žena, které ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření z trestného činu týrání zvířat,“ informovala mluvčí s tím, že případ vyšetřovali pouhé čtyři dny.

Žena pak policistům řekla, že nepatří mezi lidi, kteří by neměli rádi zvířata. Návnadami jen chtěla upozornit na exkrementy, jež majitelé psů zapomínají stále častěji uklízet.

Autor: