Čtyři mladíci, kteří přepadli fotbalového fanouška, se přihlásili na policii

  13:14,  aktualizováno  22:11
Čtveřice mužů, po kterých pátrala policie z důvodu podezření, že napadli v Praze 4 fotbalového fanouška a ukradli mu oblečení v klubových barvách, se v pondělí sami přihlásili. Stalo se tak poté, co kriminalisté zveřejnili pátrací výzvu společně s kamerovými záznamy. Případ se stal na konci loňského listopadu, pachatelům hrozí až desetiletý trest.

Policisté hledají skupinu mladíků, kteří v listopadu napadli fotbalového fanouška. | foto: Policie ČR

Incident se stal v neděli 26. listopadu loňského roku krátce po půlnoci. V Milevské ulici čtveřice mladých mužů napadla dvacetiletého mladíka.

„Celý incident začal jeden z mužů, který poškozeného udeřil do obličeje, strhl mu šálu z krku a následně jej další z mužů vyzval, aby mu dal svoji čepici s logem fotbalového klubu. Vystrašený poškozený, který měl obavu z dalšího napadení, mu čepci dal,“ popsala tisková mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Poté jeden z útočníků muže znovu udeřil a požadoval i klubovou vestu.

Benzinku přepadli se šroubovákem, kradli i ve školce. Lupiče sebrala zásahovka

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu loupež. Jakého klubu se ukradené věci týkaly, však nesdělili. Pachatelům v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

V rámci vyšetřování policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelá čtveřice zachycená ve stanici metra Pankrác. Poté, co byly záznamy uveřejněny, mladíci se sami přihlásili na policejní stanici.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: