„Mazejte do práce,“ baví metro vtipnými nápisy. Vandalismus, reaguje dopravní podnik

  6:08
Cestující v metru mohou v posledních týdnech zaznamenat humorné nápisy na dveřích některých vozů, na první pohled si jich ale nemusí všimnout. Využívají totiž stejný font písma jako oficiální sdělení. Místo standardního nápisu „Neopírejte se o dveře“ jim ovšem radí například „Nepřemýšlejte mozkem“. Podle Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) se ale jedná o projev vandalství.

Cestující vtipně upravují nápisy na dveřích metra. | foto: Jan Dvořák, iDNES.cz

Upravených nápisů si všiml redaktor iDNES.cz, na sociálních sítích na ně upozornila třeba uživatelka Anna Chroustová.

„V Praze řádí nový fantom,“ napsala. V příspěvku sdílela fotografie s hláškami „Jeďte radši autem“, „Mazejte do práce“ nebo „Máte málo věcí“.

Pod příspěvkem se nápisy setkaly s pozitivní odezvou. Většina komentářů je považovala za zábavné.

„To je ftipný...“ reagovala jedna z uživatelek. Jiní byli z nápisů naopak zmatení. „To je oficiální kampaň PIDu, ne?“ ptal se uživatel Jan Kubíček.

Pochyby vyvrátil vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík. O žádnou novou kampaň dopravního podniku se nejedná.

„Jedná se o neustávající vandalské projevy některých cestujících, v tomto případě o nelegální výlep a poškozování cizího majetku,“ vysvětlil pro iDNES.cz.

Zastávky, auta, zeleň i fasády. Vandalové v Praze ničí bez výjimek

Nelegální výlepy se podle něj objevují na různých místech uvnitř vozu. „V loňském roce jsme jen ve vlacích metra museli nechat odstranit více než 300 metrů čtverečních nelegálního výlepu, což stálo pražský dopravní podnik v řádu statisíc korun,“ dodal. V případě rozsáhlejšího poškozování pak dopravce spolupracuje s policií.

Šabík pak cestující vyzval, aby nápisy či podobné prvky vandalismu nahlásili.

„Pokud si cestující nelegálního výlepu všimnou a poznamenají si číslo vozu, mohou jej nahlásit dozorčí/dozorčímu stanice,“ vyzval Šabík. Dozorčí ve stanici pak už snadno příslušný vůz dohledá.

„Možné je též napsat podnět prostřednictvím webových stránek dopravního podniku,“ dodal šéf odboru komunikace pražského dopravního podniku.

Baví vás nápisy, nebo je považujete za vandalismus?

celkem hlasů: 6484

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00středa 10. dubna 2024. Anketa je uzavřena.

jsou zábavné4335
vandalismus, ale baví1852
je to vandalismus297
Autoři: ,