Neplnoletí lupiči si vyhlédli dealera drog, při přepadení jej pobodali

  12:26
Pražští policisté dopadli čtyři neplnoleté lupiče, kteří si vytipovali jen o něco málo staršího dealera drog. Sešli se s ním a přepadli ho. Mladý muž skončil pobodaný v nemocnici. Podobných případů podle policie přibývá.

Mladíci se s mužem sešli o silvestrovské noci v Mlékárenské ulici ve Vysočanech pod záminkou, že od něj koupí drogy.

„K tomu však nedošlo a vše vyvrcholilo napadením poškozeného skupinou útočníků a bodnými zraněními. Na místě se také nacházeli známí poškozeného, kteří se ho snažili bránit a byli také napadeni,“ sdělil policejní mluvčí Jan Daněk.

Koncem minulého týdne kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou pražské policie všechny čtyři pachatele zadrželi. Následně jim sdělili obvinění z loupeže, výtržnictví a jednomu z nich ještě z vydírání. Vzhledem k tomu, že se jedná o mladistvé, tak jim hrozí maximálně pětiletý trest odnětí svobody.

„U třech z nich podali kriminalisté podnět na vzetí do vazby, což u jednoho soud akceptoval,“ poznamenal Daněk.

„Tento případ není ojedinělý a v poslední době registrujeme nárůst tohoto typu kriminality, kdy skupinky mladistvých pod záminkou koupě drog přepadají své vrstevníky. Ty si při prodeji někdy i natáčejí na telefon a následně je vydírají v naději, že když prodávali drogy, tak věc neoznámí policii. Všechny tyto případy je potřeba oznámit na policii, aby se začaly řešit,“ dodal Daněk.

Autor: