Muž bez respirátoru napadl řidičku MHD, zasáhla žena s pepřovým sprejem

  12:30
Pražská policie hledá ženu, která zachránila v polovině června řidičku autobusu před agresivním cestujícím. Muž řidičku napadl, když jej upozornila, že nemá nasazený respirátor. Zatímco násilníka se již podařilo dopadnout, kriminalistům chybí svědectví ženy, jež jeho útok ukončila pepřovým sprejem.

Muž řidičku napadl na autobusové zastávce Bretcetlova v Praze 9. (16. června 2021) | foto: Policie ČR

Incident se stal 16. června večer na autobusové lince číslo 224, když autobus zastavil na zastávce Bretcetlova v Praze 9.

„Čtyřiatřicetiletý muž neměl po dobu jízdy v autobuse nasazenou ochranu dýchacích cest, na což byl upozorněn řidičkou autobusu,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Útočník řidičku chytil za vlasy a snažil se ji vytáhnout z kabiny. Dalšímu násilí zabránil sedmatřicetiletý muž a dosud neznámá cestující. Incident policie stále vyšetřuje.

„Klíčovou svědkyní je pro nás žena, která se napadené řidičky zastala a nastříkala podezřelému do obličeje pepřový sprej,“ řekla Siřišťová. Požádala, aby se žena ozvala na linku 158 či navštívila nejbližší policejní služebnu.

Police událost vede jako případ výtržnictví, za které hrozí až tři roky vězení. Útočník byl v posledních třech letech za podobnou trestnou činnost trestán.

Autor: